Laser ginekologiczny – ginekologia estetyczna

MonaLisa Touch

Laser ginekologiczny Turek, Konin, Koło, Sieradz, Uniejów, Kalisz, Słupca

MonaLisa Touch – laser stosowany w ginekologii estetycznej – niweluje m.in. nieprzyjemne uczucie pieczenia, świądu i suchości, pomaga pozbyć się niektórych problemów takich jak nietrzymanie moczu oraz czerpać radość z życia intymnego.

MonaLisa Touch jest innowacyjnym laserem wykorzystywanym do zabiegów z zakresu ginekologii estetycznej. Pomaga kobietom uporać się z wieloma dolegliwościami okolic intymnych. MonaLisa Touch niweluje m.in. nieprzyjemne uczucie pieczenia, świądu i suchości, pomaga pozbyć się niektórych problemów takich jak nietrzymanie moczu oraz czerpać radość z życia intymnego. Zabiegom poddają się kobiety w różnym wieku, bardzo często te, które rodziły siłami natury i przechodzące okres menopauzy – MonaLisa Touch pomaga im odzyskać odpowiednią elastyczność i średnicę pochwy, przywraca fizjologiczne pH oraz florę bakteryjną. Zabieg z wykorzystaniem MonaLisa Touch jest praktycznie bezbolesny i trwa ok. 5-10 min. Nie wymaga specjalnych przygotowań (wcześniej należy skonsultować się z lekarzem ginekologiem oraz wyleczyć infekcje). Zabieg polega na wprowadzeniu do pochwy głowicy lasera, który działa bezpośrednio na jej ścianki. Wykonuje on w śluzówce wiele precyzyjnie rozmieszczonych mikrourazów, co skutkuje powstaniem nowych młodych komórek i gruczołów. MonaLisa Touch odmładza błonę śluzową (aktywuje m.in. biosyntezę kolagenu oraz przywraca odpowiednią zawartość wody w macierzy zewnątrzkomórkowej). Po zabiegu pacjentka może powrócić do codziennych czynności. Przez kilka dni powinna zrezygnować z aktywności seksualnej.

Zabieg po porodzie

Poród siłami natury może prowadzić do znacznego rozluźnienia pochwy, czyli zwiększenia jej średnicy. Zabieg pozwala na zmniejszenie obwodu pochwy oraz przywrócenie jej dawnej elastyczności – laser MonaLisa Touch działa bezpośrednio na ścianki, napinając je i modelując. Po zabiegu pacjentki odzyskują dobre samopoczucie fizyczne i psychiczne oraz komfort odczuwany w trakcie stosunku płciowego.

Problemy układu moczowego

Zabiegom z wykorzystaniem lasera MonaLisa Touch poddają się m.in. kobiety, które borykają się z dolegliwościami układu moczowego w ich wczesnym stadium, takimi jak:

  • wysiłkowe nietrzymanie moczu,
  • nietrzymanie moczu w przypadkach nagłego parcia na mocz,
  • stresowe nietrzymanie moczu,
  • nagłe parcie na mocz,
  • trudności z oddawaniem moczu

Przypadłości te pojawiają się w każdym wieku, często w następstwie porodu oraz w okresie menopauzy. Ich główną przyczyną jest osłabienie mięśni dna miednicy. Podczas zabiegu laser oddziałuje m.in. na ujście pęcherza moczowego. Obkurcza ściany pochwy, stymuluje włókna kolagenowe, dzięki czemu poprawia się ułożenie cewki moczowej. W następstwie zabiegu kobiety odzyskują poczucie komfortu – zarówno fizjologicznego, jak i psychicznego.

Menopauza

U kobiet w okresie menopauzalnym dość powszechnie występującym problemem jest brak wystarczającego nawilżenia pochwy, co wynika ze spadku produkcji estrogenu. W tym czasie pochwa traci także swą pierwotną elastyczność. Objawy te znacznie obniżają jakość życia codziennego i intymnego (nieprzyjemne uczucie suchości, ból odczuwany podczas stosunku). Dzięki laserowi MonaLisa Touch ścianki pochwy odzyskują utraconą elastyczność, poprawia się także ich nawilżenie (laser aktywuje biosyntezę kolagenu oraz przywraca odpowiednią zawartość wody w macierzy zewnątrzkomórkowej). Po zabiegu maleje także podatność na zakażenia i mikrourazy, na które często skarżą się kobiety w okresie menopauzy.

Dolegliwości (suchość pochwy, podrażnienia, pieczenie)

Kobiety w każdym wieku często doświadczają nieprzyjemnych dolegliwości okolic intymnych, takich jak:

  • pieczenie,
  • świąd,
  • suchość,
  • rozluźnienie.

Laser MonaLisa Touch pomaga się z nimi uporać. W konsekwencji zabiegu przywrócone zostają fizjologiczne pH oraz flora bakteryjna wewnątrz pochwy, dzięki czemu nie dochodzi do infekcji. Po przywróceniu odpowiedniej zawartości wody w tkankach znika także nieprzyjemne uczucie suchości, a ścianki pochwy stają się bardziej elastyczne i zwarte.

Życie seksualne

Zabieg z wykorzystaniem lasera MonaLisa Touch jest doskonałym rozwiązaniem dla kobiet, które chcą czerpać radość z życia intymnego – dzięki działaniu lasera poprawia się elastyczność i nawilżenie pochwy, co niweluje ból odczuwany podczas stosunku. Zabieg pozwala także na zmniejszenie obwodu pochwy, dzięki czemu doznania seksualne obojga partnerów nabierają na intensywności.

Ginekologia estetyczna przede wszystkim dla pacjentek z obszarów:

Konin, Koło, Uniejów, Sieradz, Kalisz, Słupca, Turek